ΕΠΣ Ξάνθης: Τα πρωινά αποτελέσματα της Κυριακής σε Β! και Γ! ΕΠΣ

Αγωνιστική των… διπλών και δίχως ισοπαλία η 18η μέρα της Β! τοπικής κατηγορίας. Νίκησε με 0-2 ο Κεραυνός Λευκόπετρας την Αναγέννηση ενώ εκτός έδρας επιτυχίες σημείωσαν οι Ατρόμητος (ανέβηκε 3ος στη βαθμολογία), Εχίνος Σπορ και ΑΟ Κότινο. Ο Άτλας Σελίνου με γκολ από το πρώτο ημίχρονο έκαμψε την αντίσταση του Αετού Γοργόνας.

Λαζαρίδης και Σακαλή ήταν οι σκόρερς της νέας νίκης του Κεραυνού στο 0-2 επί της Αναγέννησης Π. Χρύσας, ενώ ο Ατρόμητος με γκολ του Λουκά στο 35′ πέρασε με τρίποντο από τα Κιμμέρια. Στο Σέλινο ο Σταυρίδης έκανε τη διαφορά με το γκολ που σημείωσε στο α’ μέρος, ενώ ο Χιντ Ιμέρ ο “χρυσός” σκόρερ του Κότινου στο Μυρωδάτο. Τέλος ο Εχίνος πέτυχε σημαντική νίκη επί της Δόξας στη Σταυρούπολη με 0-1 χάρη στο γκολ του Κιοσέ στο 65′.

ΑΟ ΚΟΤΙΝΟ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ Π. ΚΑΤΡ. δ.δ.

ΑΟ Βιστωνίδας Β’ και Θύελλα Μαγγάνων μετά από ένα όμορφο παιχνίδι στη Φελώνη αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο α’ μέρος (Κουρτίδης) και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στην επανάληψη (Μαραντάς) της εξ αναβολής αναμέτρηση της 11ης αγωνιστικής. Αναλυτικά η νέα βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική: